Milí priaznivci,

táto stránka Vám prinesie zopár informácií o Atletickom klube zdravotne postihnutých občanov Proficio o jeho práci a účinkovaní so 65 zdravotne postihnutými športovcami ktorých zastrešuje. Hlavnou náplňou tohto klubu je vytvárať športové - spoločenské podujatia, rozširovať a skvalitňovať reprezentáciu Slovenska, vychovávať športovcov, ktorí nás budú reprezentovať na rôznych medzinárodných podujatiach a samotných paralympiádach. Okrem kvalitnej reprezentácie ktorá je prvoradou záležitosťou tohto klubu, Proficio sa zaoberá aj  talentovanou mládežou do 18 rokov a utvorili sme priestor športovať aj ostatným občanom so zdravotným postihnutím. Týmito aktivitami im chceme spríjemňovať ich neľahkú životnú situáciu a ako ich mená, aj prácu Proficio, chceme posunúť do povedomia širšej verejnosti.

ČP Olomouc 2020

Majstrovstvá sveta Dubai 2019

Ostrava 2019

Pardubice 2019

Majstrovstvá Česka 2019

HANDI OPEN 2019

 

Majstrovstvá Európy v Berlíne 2018

Zlatá Tretra 2018

Majstrovstvá Česka 2018

Liga Banská Bystrica 2018

Majstrovstvá Česka 2017

WORLD Para Athletics CHAMPIONSHIPS LONDON 2017

Majstrovstvá Slovenska 2017

Zágreb 2017

Proficio zakúpilo tréningovú Buginu a Hendbike

Paralympiáda v RIO 2016

Majstrovstvá Slovenska 2016

Majstrovstvá Európy 2016

Chorvátsko 2016

Grosseto 2016

Dubai 2016

Paralympiáda Ateny 2004

 

Majstrovstvá sveta v Katare 2015

Majstrovstvá Česka 2015

GRAND PRIX BERLÍN

GRAND PRIX...PARÍŽ, GROSSETO...

Trocha spomíname

Majstrovstvá Európy 2014

Majstrovstvá Slovenska 2014

Majstrovstvá Česka 2014

Snaživý tím na východnom Slovensku v Snine

Dubaj 2014

Majstrovstvá Česka

 

Majstrovstvá sveta vo Francúzsku

Majstrovstvá Slovenska 2013

V Chorvátsku Hutka vyhral

Proficio na ľade

Londýn 2012

 

Majstrovstvá Slovenska v Košiciach

Majstrovstvá Európy v Holandsku

Začala príprava

 

IWAS World Championships 2011

 

Majstrovstvá Česka 2011

 

Majstrovstvá Slovenska Košice 2011

Majstrovstvá Nemecka

Evropské hry handicapované mládeže

Čechy 2011

Začala príprava 2011

IPC MS Nový Zéland 2011

Atletika Mostom 2010

Kanonáda 2010

Majstrovstvá Slovenska Košice 2010

Majstrovstvá Česka 2010

Chorvátsko 2010

Proficio a Pestré mestečko

Začala príprava 2010

Istropolitana Indoor 2010

IWAS Athletics World Championships 2009

Kanonáda 2009

Majstrovstvá Česka 2009

Majstrovstvá Nemecka 2009

Majstrovstvá Slovenska Košice 2009

Chorvátsko 2009

Začala príprava 2009

Vysnívané auto

Proficio má svojich trénerov

Talentovaná mládež

 

Medzi úspešných a úspešnejších športovcov PROFICIO patria:

Július HUTKA:

pravý východniar, ktorý pochádza z Baškoviec neďaleko Humenného. Je už skúseným športovcom v športe zdravotne postihnutých občanov. Začal športovať v roku 1998 a k dnešnému dňu má za sebou kopec skúseností a športových úspechov. Svojou výkonnosťou sa zaraďuje medzi najúspešnejších športovcov Slovenska a poprednú svetovú špičku. Zúčastnil sa rôznych medzinárodných podujatí - ME, MS, paralympiády v Sydney 2000 i Atény 2004. Jeho najväčším úspechom bolo tretie miesto vo vrhu guľou a štvrté v hode oštepom na paralympiáde v Aténach. Je aktívnym športovcom od paralympiády po paralympiádu. Svojím vlastným mottom, " Byť Perši," chce v Pekingu siahnuť na kov najcennejší. Dnes je predsedom, trénerom a managerom Proficio, ktorý svojou prácou chce ukázať ostatným zdravotne postihnutím občanom, že nádej zomiera vždy posledná. Svojimi aktivitami sa snaží spríjemniť im ich neľahkú životnú situáciu a s uspešnejšími športovcami s ktorými teraz pracuje, chce aby sa dostali aspoň na takú výkonnostnú úroveň, ako má on sám, alebo omnoho omnoho väčšiu.

 

Adrián MATUŠÍK:

tento mladý, talentovaný muž s veľkým prínosom pre atletickú reprezentáciu do blízkej budúcnosti, pochádza z Bratislavy. Atletika mu je veľmi blízka, už pred úrazom sa jej venoval 15 rokov. Ako sám povedal, do svojej úspešnej športovej kariéry vstupujem s veľkými ambíciami. Pevne verím, že kolektív, ktorý som si zvolil mi v tom pomôže a za krátku dobu budeme spoločne žať úspechy našej tvrdej práce. Aďo, držíme ti v tom všetci prsty a dúfame, že sa ti to podarí naplniť.

 

 

 

Igor BRUNNER:

prezývaný Bručo, 24 ročný chlapisko pochádzajúci z Handlovej. Keď sa narodil, doktor vyšiel von a smutne oznámil: Robili sme čo sa dalo, aj napriek všetkému sa pretlačil von. Od malička bol neposedné dieťa. Šport je mu blízky, navštevoval basketbalovú triedu a venoval sa aj ostatným druhom športu. Nikdy nechýbal tam, kde sa robilo zle a vystrájalo. Ako 14 ročný s kamarátmi vymyslel adrenalínovú zábavku, naskakovanie na vlak. Bol to pre všetkých spoločne zábavný adrenalínový šport, no pre Igora už aj osudným. Spadol pod vlak a museli mu amputovať nohu. Za pomoci rodinných kruhov a vlastnej vôle, sa s toho pomaličky dostal. Dlho nevedel nájsť zmysel a uplatnenie v živote. Prostredníctvom internetu spoznal predsedu klubu Proficio, kde po ich po ich spoločnej komunikácií, si Igor vytýčil, nové ciele vo svojom živote. Igor sa chce stať úspešným športovcom reprezentujúci seba, klub Proficio, Slovensko a čo najskôr sa chce dostať na úroveň svetovej špičku.

 

Marek HODOR:

ambiciózny a športom zaujatý Marek, pochádzajúci z východného Slovenska z dedinky Sopkovce, sa do atletického klubu zdravotne postihnutých občanov zaradil v júni 2010. V klube sa naozaj našiel a ukázal čo v ňom je. Zistil, že môže obnoviť sám seba vo forme fyzickej i duševnej a je schopný ukázať, že v jeho živote sa nič nezmenilo. Kvalita a hlavne snaha tvrdým tréningom 24 - ročného Mareka, sa odzrkadlila na samotnej výkonnosti. Nestráca chuť naplno sa venovať športu, ale naopak. Je plný energie a chuti podávať stále lepšie a lepšie výkony. Očakávame v krátkej dobe, novú vychádzajúcu atletickú hviezdu. Len aby mu to vydržalo.

 

 

Ján ŠULKA:

tento 50 ročný športovec z Bratislavy je už veteránom v športe zdravotne postihnutých. Jeho postihnutie ho sprevádza už od siedmych rokov. Športu sa venuje už viac ako polovicu svojho života. Do dnešného dňa sa nechce vzdať, plný optimizmu a chuti bojovať, si meria sily s omnoho mladšími pretekármi. Ako sám povedal: "ženy a šport ma omladzujú a dodávajú mi chuť do života". Svojimi výkonmi bol dlhé roky neprekonateľným majstrom za Československa a ešte aj dnes sa zaraďuje medzi úspešných športovcov Slovenska.

 

 

Ľubomír FÍZER:

z Banskej Bystrice, nikdy by som si ani nepomyslel, že sa mu niečo také môže stať. Nikto tomu neveril, spadol zo šiesteho poschodia na zem, našťastie si poškodil iba miechu. Dlho rozmýšľal, akou cestou pôjde ďalej. Dozvedel sa o našom tréningu, došiel pozrieť, dal si poradiť pri samotných vrhoch a sme už len zvedavý, koľko mu ta jeho chuť, sila a jeho odhodlanosť vydrží. Ľubo sme s tebou a veľmi radi ti pomôžeme  k tvojím predsavzatiam.

 

 

 

Ľubomír VOJTEK:

chlapík priamo z Považskej Bystrice, je už dospelý ale maličký. Vo svojich 24 rokoch narástol len do 130 cm výšky. Je dosť zaneprázdnený svojou prácou, chcel by všetko vedieť. Ale aj napriek tomu málo času ktorý mu ostáva, si povedal, že bude bojovať. Je veľmi bystrý a šikovný. Konkurencie sa nebojí a je pripravený bojovať.

 

 

 

Katarína Tkáčová:

východniarka od Zemplínskej Šíravy, dáva prednosť svojej kariére. S veľkým odhodlaním a chuťou pokračuje v napĺňaní svojich predstáv. Byť úspešná v podnikaní a v kráľovnej športe, to je jej prianím. Budeme stáť pri nej a snažiť sa jej byť nápomocný.

 

Juraj KREML:

rodák od Topoľčian. Je odkázaný takmer na celodennú starostlivosť, ale šport mu začal dodávať silu a chuť niečo pre seba urobiť. Juraj dúfa, že táto cesta, bude tou správnou cestou v jeho živote, ktorá mu prinesie kopec zážitkov, spoznávania seba samého a jednoznačne zlepšenie jeho zdravotného stavu. Držíme mu palce, nech sa mu to podarí!

 

 

Ján DUFALA:

ďalší z tvrdších východniarov, rodák od Starej Ľubovne. Už dlhšiu dobu sa chystal venovať  nejakému športu a teraz sa  rozhodol. Svojmu vzrastu, ako bývalý policajt, sa rozhodol pre kráľovnú športu - atletiku. Už dlhoročný vozičkár, má určitú predstavu na svoj život a vie čo môže od neho očakávať. Športom si chce spríjemniť svoje voľné chvíle a dúfa, že mu pomôže zdokonaliť jeho sebestačnosť.

 

Zuzana RISOVÁ:

mladučkému, atraktívnemu, sympatickému dievčaťu od Žiliny osud už od svojich 21 rokov nedoprial byť šťastnou. Jej život visel na vlásku, keď pri autonehode utrpela ťažké zranenia ktoré ju posadili na vozík. Nikto by nikomu neprial to, čím prešla práve Zuzana. Prešlo dosť veľa času kým sa dostala do rehabilitačného centra v Kováčovej a život sa jej začal trocha približovať. Bola hádam v správny čas na správnom mieste, keď sa jej ujal Julo a začal jej venovať maximum svojho voľného času. Začal ju viesť cestou, ktorou sám išiel - hádam tou správnou. Trénovali, zúčastňovali sa pretekov, robili všetko preto, aby Zuzana pochopila, že jej život má stále zmysel a nádej zomiera vždy posledná. Prekvapila ostatných, prekonala samu seba aj svoje postihnutie. Svojou bojovnosťou, vytrvalosťou zabudla na svoje trápenie. Dnes vo svojom osobnom živote je Zuzana v úplnej pohode. Ako svojej dcérke Rebeke a ako aj sebe samej splnila svoj vytúžený sen. Bez ohľadu na svoj handicept, Zuzana priviedla na svet maličkého Alexa. Aj o tom je Proficio, tešíme sa spoločne s nimi. Prajeme Zuzane všetko dobré do jej života, aby boli všetci zdraví a šťastní.

Jaroslav PACEK a Milan VUKOVIČ:

taktiež obidvaja z Humenného. Pre svoje zdravie urobili takmer všetko, aby si v živote nemuseli už nič vyčítať. Svojimi výkonmi sa chcú priblížiť svojmu trénerovi a predsedovi Julovi Hutkovi, ktorý taktiež pochádza od Humenného. Osud nám nedoprial do nášho života toľko šťastia ako sme si ho predstavovali. Sme tvrdý chlapi pripravený so sebou, ako aj s ostatnými tvrdo bojovať. V kruhu svojich priateľov to chceme dokázať a aspoň z malej časti si chceme nahradiť to, čo nám bolo zo života odobraté. Svojimi výkonmi chceme vzorne reprezentovať Slovensko, ako aj náš rodný kraj. Veríme si a spoločne to dokážeme.

 

© 2005: Atletický klub zdravotne postihnutých - PROFICIO. Design © 2005: