Sústredenia v roku 2013

 

Od apríla roku 2013, každým mesiacom pokračuje príprava v Chorvátsku, Španielsku a Tatrách. Športovci sú v dobrej kondícii, pracuje sa na zvýšení ich športovej výkonnosti a doladení techniky.

Dňa 25-26 mája v českom meste Bilína, sa konali Majstrovstvá Českej republiky Spastickov. Tohto preteku sa zúčastnil Július Hutka, ktorý vo svojej disciplíne v hode oštepom preteky vyhral, výkonnosť skrz zranenia nepotvrdil a limit A na paralympiadu, zatiaľ nemá potvrdený. Dúfame, že to v Holandsku bez zranenia a bez problémov potvrdí svoju výkonnosť.

 V dňoch 25-28 mája sa v anglickom Manchestri konal medzinárodný míting Britis Telecom Word Cup v atletike. Tohto podujatia sa zúčastnil Adrián Matušík, ktorý vo svojej hlavnej disciplíne v hode discom, výkonom 48,71cm a splnením A limitu na paralympiádu v Londyne, obsadil 4 miesto.

Tak ako každý rok, aj v tomto roku začala príprava športovcami, ktorí sa pripravujú na najväčšie podujatia v tomto roku, kde vrcholom bude samotná paralympiáda v Londýne 2012. Sústredenie na Makarskej od 25.04-08-05.2012, absolvoval iba jeden športovec klubu Proficio - Július Hutka so svojim doprovodom Jankou Ševcovou.  Za veľmi dobrých podmienok sústredenie sa vydarilo, veríme, že k výkonnosti pomohlo.