Dubai 2021

Svetový šampionát v Perzkom zálive pod názvom Dubai 2021 World Para Athletics Grand Prix-12 Fazza od 06-14.02.2021, ktorého sa zúčastnilo 600 paraatlétov zo 63 krajín, majú Slovenskí reprezentanti úspešne za sebou. Slovensko reprezentovali štyria športovci Ladislav Čuchran, Július Hutka, Marian Kureja, Miroslav Čerešňa, so svojimi asistentmi Ľubka Čuchranová, Janka Sučiková a vedúcim výpravy Radekom Šatkom. Ladislav Čuchran pod trénerským dohľadom Júliusa Hutka si ako nováčik počínal veľmi dobre. Svojím novým osobákom 28,68m v hode oštepom zaostal len o 12cm za druhým miestom. Po zvládnutí klasifikácie, ktorá bola pre neho veľmi dôležitá, bol slovenský reprezentant pre všetkých veľkým prekvapením. 3 miesto ktoré získal, sa pre neho stalo hnacím motorom do ďalších bojov v zdokonaľovaní a prekonávaní seba samého. Troška sa nám Laco zdôveril a prezradil, že jeho najväčším tohtoročným cieľom je siahnuť na jednu z paralympijských medailí v Tokio. Tak držíme mu prsty a športu zdar! Druhým štartujúcim z klubu Proficio Július Hutka, po neúspešnej klasifikácií zostáva bojovať aj naďalej s chodiacimi a svoje medailové umiestnenia môže očakávať už iba na Európskych podujatiach. Nakoniec v zlúčených skupinách F56/57 svojim výkonom 29,90m nič nepokazil, ale ani neprekvapil. Vinutie na oštepoch mal mokré a k prekonávaniu nejakých osobákov nemohlo dôjsť obzvlášť bez tréningu v chladnom počasí doma. Nakoniec 9 miesto zo 14 štartujúcich bolo so svetovou špičkou slabým potešením. Tretím štartujúcim bol Miroslav Čerešňa, ktorý si plnil kvalifikáciu na tohtoročné Majstrovstvá Európy, nakoniec do finále nepostúpil Bohužiaľ aj taký je šport.