Medzinárodní jarní atletika Spastic Handicap v Brne

V dňoch 16  – 17.05.2008, za účasti 12 európskych štátov, sa konala Medzinárodní jarní atletika Spastic Handicap v Brne. Tohto preteku sa zúčastnila aj 5- členná slovenská výprava v zložení: Július Hutka, Martina Kokindová, Martin Ölvécky, Dalibor Bačár a Miloslav Bardiovský.

Z troch nominovaných športovcov, nakoniec do bojov o medaile bol zaradený iba  Martin Ölvecký, ktorý vo vrhu guľou výkonom 6,01m, sa umiestnil na peknom treťom mieste. Ďalší dvaja športovci Dalibor Bačár a Miloslav Bardiovský, na tomto preteku pre seba získali národnú klasifikáciu, ktorá bola veľmi dôležitá pre ich ďalší atletický vývoj. Hoc im nedovolili zamiešať medailové poradie, súťažiť si zasúťažili.

Pre nich, ako aj pre ostatných športovcov bez medzinárodnej klasifikácie, bola pripravená priateľská súťaž, ktorá sa konala po oficiálnom závere preteku. Obidvom športovcom aj napriek tomu, že im chýbajú športové skúsenosť, ukazovali silu a športovú bojovnosť.

Ich slová vďačnosti patrili trénerovi Júliusovi Hutkovi, ktorý sa im trpezlivo venuje a neustále odovzdáva svoje skúsenosti. V konečnom dôsledku, účasť slovenskej výpravy so svojim účinkovaním na tomto preteku bolo úspešné, s pozitívnymi krokmi a motiváciou športovcov do ďalšej budúcnosti.