Paríž a Grosseto

V dňoch 08-14.6.2015 vo Francúzskom Paríži a Talianskom Grossete sa usporiadali IPC ATHLETICS GRAND PRIX zdravotne postihnutých športovcov z 11 krajín Európy. Preteky mali svoju úroveň a slušné zastúpenie športovcov. Podujatia zo Slovenska skrz plnenia limitov k tohtoročným Majstrovstvám sveta v Qatari a potvrdeniu si svojich výkonov sa zúčastnil Július Hutka so svojou asistentkou Líviou Sivčovou a Adrián Matušík s asistentom Vladimírom Matušíkom. Július v hode oštepom v Paríži obsadil slušným výkonom 2. miesto a v Grossete 3. miesto. Adrián v zlúčených skupinách postihnutia v Paríži obsadil v disku 2 a v guli 4. miesto v Grosete oba disciplíny vyhral. Výsledky ovplyvnila únavná  cesta autami. Bohužiaľ aj o tom je tento šport a v konečnom dôsledku môžu byť aj radi, že sa toho podujatia zúčastnili a v kľude sa môžu pripravovať na tohtoročné Majstrovstvá sveta v Qatarskej Dohe.  Prajeme im veľa úspechov k ich stanoveným cieľom.