Chorvátsko 2016

V dňoch 13-14.5.2016 v Chorvátskom meste Varaždín, sa uskutočnilo atletické podujatie pod záštitou IPC, na ktorých sa zúčastnili traja športovci klubu Proficio a doniesli si päť medailí. Slovenské vlajky hájil v hode disku Marián Keřeja kde obsadil len tretie miesto, ale v hode kužeľkou im to opätoval prvou priečkou, kde zaostal len 16cm za svetovým rekordom. Marián potvrdil svoju vysokú výkonnosť a tým potvrdil účasť na Majstrovstvách Európy a paralympiáde v RIO. Ďalším zúčastneným bol Marek Hodor,  ako nováčik na podujatí bojoval o splnenie limitu na ME. Limit sa mu nepodarilo splniť za veľmi nepriaznivého počasia, ale vybojoval si taktiež v hode oštepom prvú priečku a vo vrhu guľou  obsadil tretie miesto. Marek je ďalším nádejným športovcom do atletickej už obšírnej rodiny v prospech slovenskej reprezentácie. Július Hutka, najskúsenejší pretekár vo svojej disciplíne v hode oštepom obsadil prvú priečku. V chladnom a zapršanom počasí, poniektorí splnili svoje očakávania a na blížiace sa majstrovstvá Európy a paralympiády im držíme prsty v ich ďalšej bojovnosti.